Tydzień w skrócie

Rocznica

We środę 14 czerwca obchodzono dzień Pamięci i Żłoby. 14 czerwca 1941 roku władze sowieckie rozpoczęły masowe deportacje mieszkańców Litwy do lagrów i więzień. Według najnowszych obliczeń w głąb ZSSR zostało deportowano około 150 tys. mieszkańców naszego kraju. Znaczna część z nich już nigdy nie wróciła do ojczyzny.

Prywatyzacja

Zgodnie z rozporządzeniem rządowym Państwowy Fundusz majątkowy nie będzie mógł jednostronnie rozstrzygać kwestii prywatyzacji największego na Litwie banku Litewskiego Banku Oszczędnościowego. Zgodnie z rozporządzeniem Fundusz będzie mógł to czynić tylko z uzgodnienia osób upoważnionych przez ministra finansów.

Doradcy

Rząd Litwy zapłacił około 15 mln Lt. doradcom za doradzanie w sprawie prywatyzacji "Lietuvos telekomas". Komisja prywatyzacyjna twierdzi, że za taką usługę była wypłacona odpowiednia suma.

Wzór

Rząd zatwierdził wzorcowy tryb regulujący obsługę wszystkich interesantów telefonicznie oraz w trakcie wizyt w instytucjach administracji państwowej. Zgodnie z wymogami tego wzorcu urzędnicy będą musieli obsługiwać interesantów ze szczególnym szacunkiem.

NG 26 (462)