Irena Korsak

Jubileuszowa Pielgrzymka
Ejszyszki - Ostra Brama

13 lipca szczęśliwie dotarła do celu X Piesza Pielgrzymka Ejszyszki - Ostra Brama. Organizatorami jej byli ks. Daniel Dzikiewicz, ks. Jan Czerniawski, ks. Szymon Wiłko, ks. Józef Aszkiełowicz i ks. Mirosław Balcewicz.

Dzięki dwu ostatnim księżom rozpoczęła się ta piękna już dziesięcioletnia tradycja pielgrzymowania do Pani Ostrobramskiej. Uczestniczyła w niej młodzież i ludzie starsi. Pielgrzymi przechodzili przez Ejszyszki, Soleczniki, Kamionkę, Butrymańce, Turgiele i Rudominę. Dlatego też pielgrzymi serdecznie dziękują ludziom z tych miejscowości za gościnę i otwarte serca.

Hasłem pielgrzymki było: "Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki". Głównej Mszy św. u stóp Matki Ostrobramskiej przewodniczył ks. Jan Czerniawski. Szkoda, że taka wyprawa odbywa się tylko raz do roku. Jakże przydałoby się dzisiejszej młodzieży i starszym naszych terenów więcej podobnych ewangelizujących spotkań. Dzięki nim chrześcijanin może otwarcie świadczyć o swej wierze i przynależności do Kościoła.

Fot. autor

NG 30 (466)