Beata Garnyte

Prezent melomanom

18 września br. nowy sezon koncertowy rozpocznie Wileńska Orkiestra Symfoniczna, jednak już od 22 sierpnia wszyscy miłośnicy muzyki w ramach akcji "Prezent melomanom" mogą się zapoznać z programem koncertowym orkiestry od września do grudnia, jak też z dużą zniżką nabyć bilety.

Od września do grudnia w Wileńskim Pałacu Kongresów odbędzie się 16 koncertów, na które można nabyć 6 różnego rodzaju karnetów. Każdy z tych karnetów nosi inną nazwę - "Festiwal Bałtyckich Orkiestr Symfonicznych", "Koncerty dzieciom'', "Prezent melomanowi", "?Wieczory orkiestrowej muzyki kameralnej", "Ad libitum" i "N-14". Każdy z tych karnetów daje możność pójścia na kilka koncertów (nie mniej niż 3) z 30-50% zniżką.

Sezon koncertowy rozpocznie się Festiwalem Bałtyckich Orkiestr Symfonicznych, który się odbędzie w dniach 18, 20, 23 września, udział zaś w nim wezmą również orkiestry symfoniczne z Łotwy i Estonii.

"Wieczory orkiestrowej muzyki kameralnej" są nowością tego sezonu i będą się odbywać w holu Pałacu Kongresów.

Możliwość wysłuchania 13 koncertów muzyki symfonicznej daje nabycie karnetu "Prezent melomanowi", nieco mniej - 10 koncertów - obejmuje karnet "N-14". Ci, którzy nie zdecydowali się nażaden z wymienionych wyżej wariantów, mogą skorzystać z karnetu "Ad libitum" i sami wybrać (nie mniej niż 3) koncerty, na które chcą pójść.

NG 36 (472)