Tydzień w skrócie

Policzyli

Rządowa komisja powołana dla oszacowania strat, jakie poniosła Litwa w czasach sowieckiej okupacji, przedstawiła rządowi swoje obliczenia tych strat. Wstępnie oświadczono, że straty te wynoszą setki milionów dolarów USA.

Negocjacje

W Moskwie przeprowadzono kolejną turę litewsko - rosyjskich negocjacji w sprawie zwrotu budynków w Paryżu i Rzymie, które przed wojną zajmowały litewskie ambasady. Litwa domaga się zwrotu tych gmachów od początku odrodzenia swej państwowości.

Tanieje

Rafineria "Maţeikiř nafta? po raz kolejny obniżyła cenę benzyny A - 95 o 3,79 proc. i cenę oleju napędowego o 3,33 proc. Ceny paliw na Litwie są najwyższe w regionie.

Na emeryturę

Były prezydent Algirdas Brazauskas, który w poniedziałek cieszył się z wygranej jego koalicji w niedzielnych wyborach parlamentarnych, wyraził niezadowolenie z układu sił politycznych po wyborach i zapowiedział powrót na emeryturę.

Poprawa

Początek października przyniósł poprawę sytuacji finansów spoecznych. W ciągu pierwszego tygodnia października do budżetu państwowego wpłynęło o 23,3 mln Lt więcej niż przewidywano.

NG 42 (478)