Lataj LOTem

Niecodzienne spotkanie miało miejsce w ubiegły czwartek, 12 października br. w Warszawie, zorganizowane przez Polskie Linie Lotnicze.

Prawie dwustu dziennikarzom, zaproszonym z Polski i innych krajów, władze LOTu S.A. pod przewodnictwem prezesa zarządu Jana Litwińskiego przedstawiły plany i zamiary na najbliższą przyszłość oraz dalszą perspektywę, jak też dorobek dynamicznie rozwijającej się spółki, która dziś dokonuje znacznych jakościowych zmian zgodnie z wymogami czasu.

Z Litwy w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele pism "Nasza Gazeta" (R. Maciejkianiec), "Kurier Wileński" ( A. Borowik) oraz "Lietuvos rytas" i ?Verslo ţinios?.

Po przystąpieniu LOTu S.A. do sojuszu lotniczego Qualiflyer, do którego obecnie należy prócz niego jeszcze 10 innych linii lotniczych, rozpoczął się proces przekształcania lotniska Okęcie w hub powyższego sojuszu. Oznacza to, iż pasażerowie kilku rejsów, przylatujący w zbliżonym czasie do Warszawy z różnych miast, mają możność skorzystania z dużej oferty dalszych dogodnych połączeń, a czas oczekiwania na przesiadkę nie będzie dłuższy niż 100 minut. Łącznie liczba dogodnych połączeń zwiększy się trzykrotnie - z 850 obecnie do 2300 tygodniowo w najbliższej przyszłości. Już w bieżącym sezonie zimowym zostaną uruchomione liczne nowe połączenia i rejsy, w tym dodatkowy na linii Warszawa - Wilno.

Program Qualiflyer pozwala również pasażerom, korzystającym z linii lotniczych sojuszu i linii stowarzyszonych z sojuszem, na gromadzenie i wykorzystywanie przelecianej ilości mil w celu uzyskiwania całego szeregu bardzo korzystnych dodatkowych ulg, preferencji i zniżek.

Bardzo wiele robi się również w dziedzinie zapewnienia należytego poziomu wyposażenia i zaplecza technicznego lotniska mając na względzie bezpieczeństwo pasażerów.

Powyższe, i nie tylko, świadczy, iż LOT staje się coraz bardziej nowoczesny, bezpieczny i wygodny, z którego szerokiej oferty warto skorzystać.

O szczegółach jakościowych przemian informacji udziela również przedstawicielstwo LOTu w Wilnie, tel. 73 90 17.

NG 42 (478)