Trzecie Polonijne Mistrzostwa Świata

Na narty do Colorado

Drodzy Państwo.

Arapahoe Motel wraz z klubem narciarskim Tatry pragnie zaprosić polską brać narciarską z całego świata na Trzecie Polonijne Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim, które odbędą się w Keystone, Colorado w dniach 21 do 25 marca 200l.

Keystone, jeden z największych ośrodków narciarskich w USA, położony ok. 65 mil (100 km) na zachód od Denver, dysponuje wspaniałą bazą narciarską, której Arapahoe Motel jest częścią. Jesteśmy położeni na wysokości 2840 m (a szczyt góry 3720 m), co daje wspaniałe warunki śniegowe przez cały okres zimowy. W tym roku rozpoczęcie sezonu jest planowane na 27 października, a zakończenie na 1 maja 2001. Keystone posiada sieć 22 wyciągów narciarskich i gondoli, zdolnych przewieźć z ekspresową szybkością ponad 27.000 ludzi na godzinę. Włączając w to jazdę nocną można na nartach spędzić 13 godzin dziennie. Restauracje na szczycie góry jak i w wiosce narciarskiej gwarantują wspaniały wybór potraw na każdą kieszeń. Oprócz naszego hotelu w okolicy jest wiele możliwości wynajęcia apartamentów lub prywatnych domów. Większość gości udaje się na narty piechotą, gdyż dzieli nas od pierwszego wyciągu dystans ok. 300 m. Po nartach, jeżeli ktoś jest zmęczony ,może wrócić do hotelu darmowym ''busem" lub przespacerować się z powrotem w przepięknej scenerii Gór Skalistych. Nasze wszystkie pokoje są wyposażone w kuchenki mikrofalowe i lodówki, tak więc goście są w stanie przygotować sobie małe posiłki w pokojach. Sklepy samoobsługowe znajdują się w niewielkiej odległości i przy bezpłatnej komunikacji są dostępne w każdej chwili. Jesteśmy zaprzyjaźnieni z dwoma wypożyczalniami sprzętu narciarskiego, gdzie zarówno początkujący jak i zawodnik zawsze znajdzie sprzęt dla siebie. Nasza sauna i jacuzzi jest uwielbianym miejscem przez naszych gości, gdzie wiele znajomości zostało zawartych w mroźne, zimowe dni.

Mamy nadzieję, że polska brać narciarska z całego świata licznie stawi się na zawody. Liczymy na przybycie zawodowców jak i amatorów, gdyż mistrzostwa odbędą się w kilku kategoriach wiekowych. Bilety na wyciągi zostały zarezerwowane w cenie 35.00 $ za dzień jazdy, a koszty uczestnictwa w zawodach i imprezach towarzyskich będą ustalone na minimalnym możliwym poziomie. Jesteśmy w trakcie przygotowywania programu tychże imprez tak, aby wszyscy mogli spędzić czas aktywnie i mile towarzysko.

Będziemy wdzięczni za sugestie, gdzie dodatkowo zaanonsować mistrzostwa, gdyż nasz kalendarz adresowy nie jest jeszcze pełny. W sprawie dalszych informacji prosimy zaglądać na stronę internetową www.arapahoemotel.com lub kontaktować się z nami w hotelu.

1 970 513 9009 lub
1 847 587 3341

Z poważaniem
współorganizatorzy
Roman i Anna Kowalewicz

Od redakcji: zachęcamy naszych sportowców do udziału w III Polonijnych Mistrzostwach Świata . Proponowalibyśmy skorzystać z litewskich linii lotniczych ewentualnie LOT-u. Dla zwycięzców MistrzostwŚwiata fundujemy 5 rocznych prenumerat "Naszej Gazety".

NG 47 (483)