Współpraca z powiatem
sejneńskim rozpoczęta

W miniony piątek, 1 grudnia br. czteroosobowy zespół redakcyjny "Naszej Gazety" od wczesnych godzin rannych gościł w powiecie sejneńskim, gdzie się spotkał ze starostą powiatu Piotrem Marianem Luto, pracownikami samorządu powiatowego, działaczami Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Sejn i Sejneńszczyzny "Ziemia Sejneńska", wydawcami "Przeglądu Sejneńskiego", odwiedził gminy Giby i Krasnopol oraz szereg przedsiębiorstw, zespołów szkół, gospodarstw rolnych i agroturystycznych, poznając zabytki historii, kultury i niepowtarzalne piękno tamtejszej przyrody.

Ta wizyta była kontynuacją wcześniej rozpoczętych kontaktów i udziału redakcji "NG" w uroczystościach z okazji 80 - lecia Powstania Sejneńskiego czy Bitwy Niemeńskiej, relacje z których są znane naszym Czytelnikom.

Powyższa robocza wizyta miała na celu zebranie materiałów z myślą o regularnym zamieszczaniu na łamach "NG" publikacji, poświęconych Sejnom i Ziemi Sejneńskiej. Pierwsza obszerniejsza publikacja, poświęcona najbliższemu naszemu sąsiadowi - powiatowi sejneńskiemu, ukaże się już w przednoworocznym numerze "NG".

W celu promocji Ziemi Sejneńskiej materiały zamieszczane na łamach "NG" znajdą się również na naszej stronie internetowej, a tym samym staną się dostępne na całej kuli ziemskiej.

Na zdjęciu: drugi z lewa starosta powiatu sejneńskiego Piotr Marian Luto.

NG 50 (486)