Dzień Babci i Dziadka w Czarnym Borze

"Babuniu! Dziaduniu!
W dniu Waszego święta,
życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta."

W polskiej szkole w Czarnym Borze już od wielu lat jest obchodzony dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas początkowych wraz z pomysłowymi nauczycielkami (p. T. Filistowicz, p. M. Macinkiewicz, p. A. Gławińska oraz p. R. Żygo) przyszykowali świąteczny program. W mroźny i wietrzny dzień zebrało się dość dużo gości. Wszystkich przybyłych mile witał dyrektor szkoły pan M. Jasiulewicz. Ciepłe słówka, własnoręcznie robione laurki, piosenki, tańce i przedstawienia sceniczne - wszystko było skierowane do Babć i Dziadków.

Następna część programu była nie mniej ciekawa, ponieważ wybierano "super Babcię".

Uczestniczkom konkursu należało wykonać trudne zadania, np.: nadmuchać największy balon, zaśpiewać, zatańczyć. "Super Babcią" została pani Z. Cinkowicz.

Dalej trwały wesołe zabawy. Pod akompaniament p. Cz. Tomaszewicza Babcie śpiewały piosenki swojej młodości, recytowały wiersze, tańczyły.

Dobiegło końca tak miłe i przyjemne święto. Pani wicedyrektor L. Korzeniewska jeszcze raz złożyła serdeczne życzenia Babciom i Dziadkom i po prostu podziękowała, że są z nami, wspierają w każdej sytuacji. Skończyło się wszystko tradycyjnym "sto lat".

Nauczycielka historii Brygida Szaranda

NG 4 (493)