Przekazanie darów harcerzom

We wtorek, 19 czerwca br. goszcząca w Wilnie delegacja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na czele z dr Andrzejem Przesmyskim na ręce harcmistrza A. Błaszkiewicza złożyła jakże potrzebne dary - namioty, łóżka oraz kuchnię polową.

Podobny sprzęt w tych samych dniach otrzymali również młodzi Litwini w Puńsku. "Ważne jest - zwracając się do wileńskich harcerzy mówił Andrzej Przesmyski - abyście pamiętali o tych, którzy mieszkają po tamtej stronie granicy. Macie szansę te granice przekroczyć, przekroczyć w swej wyobraźni i w swej praktyce".

Przyjmując dary harcmistrz A. Błaszkiewicz w imieniu swych wychowanków zapewnił, że pod otrzymanymi namiotami zawsze znajdzie się miejsce również dla skautów litewskich, którzy od pewnego czasu chętnie uczestniczą we wspólnych obozach. "W tym roku sprzęt ten jest dla nas deską ratunku, zaplanowaliśmy bowiem zorganizować 12 obozów w ciągu jednego miesiąca. Gdybyśmy nie mieli tego sprzętu, musielibyśmy zmieniać nasze plany, w wyniku czego wielu harcerzy zrezygnowałoby zapewne z obozu" - mówił A. Błaszkiewicz.

Inf. wł.

NG 24 (513)