Dyplomy na polonistyce WUP wręczono

W miniony czwartek 21 czerwca na Wileńskim Uniwersytecie Pedagogicznym odbyła się uroczysta ceremonia wręczania dyplomów polonistom, absolwentom Wydziału Slawistyki. W tym roku dyplomy magistra filologii polskiej otrzymało 7 studentek. Natomiast 21 studentce wręczono dyplomy bakałarza. W tym roku Wydział Slawistyki - polonistykę i rusycystykę, ukończyło ogółem 96 studentów.

Największym marzeniem większości świeżo upieczonych bakałarzy jest wstąpienie na studia magisterskie. Jak i w latach ubiegłych prawie połowa absolwentów będzie mogła ubiegać się o stopień magistra na rodzimej uczelni. Istnieje również możliwość studiów magisterskich na wyższych uczelniach w Polsce. Jednakże, jak dowodzi praktyka, znacznie większym powodzeniem cieszą się studia magisterskie właśnie w Wilnie, bowiem studenci za cztery lata nauki zakładają własne rodziny, co w sposób naturalny utrudnia wyjazd za granicę.

Z kolei dla magistrantek największym zmartwieniem jest znalezienie pracy. Co prawda, w tym roku połowa magistrantek już wie, gdzie będzie pracować. Jak dowiedziała się "Nasza Gazeta" dla części absolwentek studiów polonistycznych będzie to praca wcale nie związana ze zdobytym zawodem. Taki stan rzeczy nie ma nic wspólnego z tym, że absolwenci polonistyki nie chcą podejmować pracy w swym zawodzie. W większości wileńskich i podwileńskich szkół dla nich po prostu zabrakło miejsc.

Redakcja "NG" serdecznie pozdrawia tegorocznych magistrów i bakałarzy z okazji ukończenia studiów i zdobycia dyplomów oraz życzy dalszych sukcesów.

Inf. wł.

Na zdjęciu: prodziekan Wydziału Slawistyki dr R. Naruniec z tegorocznymi absolwentami.

Fot. Bronisława Kondratowicz

NG 25 (514)