Międzynarodowe Sympozjum
Artystyczne Młodej Polonii

Co dwa lata w Warszawie na swe sympozja zbierają się młodzi przedstawiciele polonijnych środowisk twórczych z całego świata. W minionym tygodniu z udziałem około 70 laureatów konkursów: prozy, poezji, plastyki i fotografii odbyło się kolejne take sympozjum.

Otwarcie wystawy pokonkursowej jej laureatów, było najważniejszą imprezą sympozjum. Z Warszawy wystawa prac plastycznych i fotografii powędruje do Nowego Jorku. Całkiem nieźle na tle innych uczestników konkursu wypadła młodzież z Litwy. Laureatami konkursu stało się kilkanaście młodych osób z Wileńszczyzny. Twórcza młodzież polonijna spotkała się z marszałek Senatu RP Alicją Grześkowiak.

Jednym z podstawowych celów imprezy było zapoznanie się ze sobą, i zintegrowanie się młodzieży polonijnej. Po zakończeniu sympozjum jego uczestnicy mówili, że cel ten został osiągnięty. Notesy wypełniono adresami i wizytówkami. Młodzi artyści mają nadzieję, że nawiązane kontakty zaowocują już w najbliższej przyszłości, i następne sympozjum, które ma się odbyć za dwa lata być może będzie jeszcze bardziej bogate w twórcze sukcesy.

Podczas sympozjum młodzież uczestniczyła w różnych spotkaniach mogła wypowiedzieć się na temat sztuki, skonfrontować swoje dokonania z dokonaniami innych autorów.

Na zdjęciu: uczestnicy sympozjum w ogrodzie Domu Polonii

Fot. Waldemar Dowejko, laureat Międzynarodowego Sympozjum Artystycznego Młodej Polonii 2001

Inf. Wł.

NG 31 (520)