Paulius UGIANSKIS

Handlowcy obiecują miastu również rekreacje

Przy ul. Ozo planuje się urządzenie atrakcji wodnych oraz 10 sal kinowych

Na ul. Ozo buduje się

Należące do grupy "Vilniaus prekyba" konsorcjum nieruchomości "NDX Development" poinformowało o początku budowy największego w krajach bałtyckich centrum handlowo-rekreacyjnego.

Kompleks handlowo-rekreacyjny "Akropolis" o powierzchni 70 tys. metrów kwadratowych powstanie przy ul. Ozo w Szeszkinie.

"Zakładając "Akropolis" w strategicznym miejscu Wilna spodziewamy się jeszcze bardziej rozszerzyć rynek zarządzania nieruchomościami" - powiedział przewodniczący zarządu "NDX Development" Mindaugas Marcinkevičius. Kosztorys projektu pierwszego etapu budowy wyniesie 150 mln litów.

Nowością - park wodny

Na pierwszym etapie budownictwa planuje się wznieść obiekt o powierzchni 45 tys. metrów kwadratowych, w którym rozlokuje się centrum handlowe "Maxima". Zostanie też otwarty klub boulingowy na 24 tory. Zbuduje się restauracje oraz pałac lodowy.

Po drugim etapie budowy otworzy się 10 sal kinowych, centrum biznesu i usług, boisko sportowe, jak też pierwszy w kraju park wodny. Ogólna powierzchnia parku wodnego w sąsiedniej Polsce wynosi około 4 tys. metrów kwadratowych. W "Akropolisie" park wodny będzie ponad dwukrotnie większy.

W sąsiedztwie centrum handlowo-rekreacyjnego powstanie parking na 1800 samochodów.

("Lietuvos rytas" z 23 08200 r.)

NG 33 (522)