Sylwetki litewskich działaczy
społeczno - politycznych

Rolandasa Paksasa,

eks-premiera, już podczas zbliżającej się jesieni na stanowisku przewodniczącego partii może zastąpić Eugenijus Gentvilas. Wygląda, że na zbliżających się wyborach prezydenckich liberałowie nie zgłoszą R. Paksasa jako swego kandydata. Liberałowie twierdzą, że obecnie R. Paksasa popiera 20 proc. członków partii, natomiast E. Gentvilasa - około 60 proc


Kęstutis Kristinaitis,

minister rolnictwa, nie znajduje wspólnego języka z rolnikami. Kierownik spółki rolnej w rejonie pokrojskim Algirdas Ražauskas twierdzi, że "minister już dawno stał się wszystkim stryczkiem na szyi". Inni, uczestniczący w spotkaniu z ministrem, rolnicy rejonów poniewieskiego, pokrojskiego i radwiliskiego poradzili K. Kristinaitisowi, aby ich nie oszukiwał i nie uważał za aborygenów.

Bronislovas Lubys

Prezes "Klasco", "Klasco" zakończyła budowę dwóch nowych obiektów - terminalu płynnych nawozów i magazyny metali. Spółkę kosztowało to około 18 mln litów. W terminalu działa zautomatyzowany system sterowania i kontroli ilości.
Eimutis Žvybas

Dyrektor generalny "Ekranasu" W ciągu 7 miesięcy br. zysk spółki zmniejszył się o 14,2 proc. - z 33,7 mln do 28,9 mln litów. W lipcu spółka pracowała niepełną mocą.("Veidas", nr 34 z 2001 r.)

NG 33 (522)