Sylwetki litewskich działaczy
społeczno - politycznych

Antanas Trumpa

Dyrektor generalny "Rokiškio suris" Lider w dziedzinie przetwórstwa mleka w ciągu 7 miesięcy br. sprzedał produkcję wartości prawie 187 mln litów - o 11,4 proc. więcej niż w roku ubiegłym. W ciągu tego okresu przedsiębiorstwo przetworzyło 214,39 tys. ton produkcji.

Deividas Matulionis,

nadzwyczajny i pełnomocny ambasador Litwy w Danii oraz Islandii, wręczył listy uwierzytelniające prezydentowi Islandii Olafurowi Ragnarowi Grimssonowi. Podczas rozmowy poruszano kwestie dwustronnych stosunków litewsko-islandzkich oraz mówiono o stałym poparciu Islandii w dążeniu Litwy do członkostwa w NATO, jak też przypomniano poparcie Islandii w 1991 roku, gdy ona jako pierwsza uznała niepodległość Litwy.
Bronislovas Lubys,

prezydent "Achemy" i :"Klasco", rozpoczął aktywną kampanię propagandową. B.Lubys zaczął w należących do niego gazetach modelować sympatyczną mu przyszłość "Lietuos dujos". Jak powiedział B.Lubys, w razie sprzedania "Gazpromowi" i przedsiębiorstwom litewskim kontrolnego pakietu akcji "Lietuvos dujos", w ciągu najbliższych 5 lat gaz użytkownikom na Litwie nie powinien mocno zdrożeć. Jednakże inni eksperci są odmiennego zdania.

("Veidas", nr 35 z 2001 r.)

NG 34 (523)