Eryka Łozowska

Debiut dziennikarski

Eryka Łozowska

Urodziła się we wsi Rykonty. Od 7 klasy była uczennicą Szkoły Średniej nr 2 w Landwarowie. Jest studentką I-ego roku Polonistyki na Wileńskim Uniwersytecie Pedagogicznym .Pisze wiersze. Corocznie brała udział w Międzynarodowym Konkursie Literackim dla młodzieży z Estonii, Łotwy i Litwy. Jest laureatką II, III-ej edycji konkursu .Aktywnie uczestniczyła w życiu klasy i szkoły. Należała do szkolnego zespołu "Prząśniczka" później - "Landwarowianie".


Jesienne wakacje

Wiele osób , które latem nie miały okazji do korzystania z letnich kąpieli słonecznych i czasu na odpowiedni wypoczynek, wybierze się na wakacje dopiero jesienią. Są miejsca, w których ludzie są mile widziani przez cały rok. Przykładem jest ośrodek wypoczynkowo - rekreacyjny "Prie Pailgio"(Parczewo).

Pan Zdzisław Gulbinowicz -pracownik UAB "Prie Pailgio", opowiada o przepięknym miejscu,gdzie można świetnie odpocząć również jesienią.

W jakim miejscu się znajdujecie?

Nasz ośrodek znajduje się 35 km od Wilna i około 18 km od Niemenczyna. Jest to rejon święciański, otoczony pięknymi lasami .

Jakie pan ma obowiązki?

Jestem odpowiedzialny za całe terytorium wypoczynkowe .

Kto jest dyrektorem UAB "Prie Pailgio?"

Laima Sinukienë .

Ilu ludzi jest zatrudnionych na tym terenie ?

Pracuje tu 8 osób.

Kto tu pracuje?

Głównie osoby z Podbrodzia, różnych narodowości. Odpoczywający są obsługiwani w takich językach, w jakich się zwracają.

Jak dawno istnieje tu ośrodek wypoczynkowy?

Od ponad 20 lat, jeszcze z czasów radzieckich .

Czy również zimą można tu odpoczywać "Ile kosztuje wypoczynek"

Pracujemy przez cały rok. Mamy specjalny dom, w którym znajdujesię 25 - miejscowy kompleks łaźniowy, sala, basen i inne wygody w sumie 1000 litów za dobę.

A co proponujecie latem ?

Mamy stołówkę , bar. Ponieważ blisko jest jezioro "Pailgis", są do wynajęcia wodne rowery w cenie 5Lt/h , łódki -3Lt /h .Domki letnie w cenie 15-20 Lt za jedno miejsce .

Kto najczęściej odwiedza to miejsce wypoczynku ?

Najwięcej gości przyjeżdża z Niemiec , Anglii , Polski. Bywa , że Rosjanie wynajmują domki na cale lato . Odbywają się tu wesela , urodziny i inne uroczystości . Młodzież litewska jest tu także stałym bywalcem . Wszyscy są u nas mile widziani i oczekiwani .

Dziękuję za rozmowę .

Zainteresowanym podajemy telefon administracji UAB ?Prie Pailgio?:
8-217-54000.

NG 37 (526)