Przedsiębiorczość, usługi, współpraca

Księgarnia przy Rudnickiej zaprasza

Od lipca bieżącego roku, przy ul. Rudninkř 20, w zabytkowym gmachu pocz. XVII w. mieści się księgarnia z działem książki polskiej. Pracuje tu młody energiczny kolektyw, obsługujący po litewsku, polsku, rosyjsku i angielsku.

Można tu nabyć literaturę turystyczną w językach obcych i po polsku, m. in. mapy samochodowe, plany Wilna i miast Litwy, przewodniki po Litwie i Wilnie. W tym również przewodnik T. Venclovy "Wilno" z planem miasta, zawierający rozdziały: "Historia Wilna" i "Wileńskie zabytki historii i kultury". Praca ta jest spojrzeniem na miasto młodości słynnego profesora Uniwersytetu Yale (USA) T. Venclovy. Wydanie zawiera 500 ilustracji: zdjęcia archiwalne, reprodukcje dzieł sztuki itp.

W sprzedaży jest też przewodnik J. Kraszewskiego "Litwa". Edycja zawiera kolorowe ilustracje, plany Wilna, Kowna, Litwy. Uwagę zwraca książeczka J. Kudirko "Najpiękniejsze kościoły Wilna".

Ciekawostką jest książka wydana w przededniu 100. rocznicy urodzin St. Lorenza przez Wydawnictwo Wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych w języku polskim i litewskim pod tytułem "Listy V. Dremy i St. Lorenza". Listy te są pięknym przykładem współpracy słynnych historyków sztuki Litwy i Polski.
W księgarni są również słowniki obcojęzyczno - polskie, literatura dla dzieci, książki dla miłośników kuchni polskiej i europejskiej.

Spółka oferująca polskie książki świadczy też inne usługi, m.in. poszukiwanie książek na zamówienie, sprzedaż artykułów kancelarskich, produkcja pieczątek i wizytówek.

Inf. wł. "NG"

Na zdjęiu: księgarnia przy ul. Rudnickiej.

Fot. Waldemar Dowejko

NG 40 (529)