Witamy "Chaos"

Niespostrzeżenie dla nas rośnie konkurencja. Przed kilkoma dniami ukazał się kolejny, czwarty w tym roku, a siódmy od początku działalności wydawniczej, numer polskiego czasopisma "Chaos" - subiektywnego pisma młodych autorów w Wilnie.

Skład autorów, wydawców oraz sponsorów wskazuje, iż "matecznikiem" pisma jest Katedra Polonistyki na Uniwersytecie Pedagogicznym. Z nazwy i treści pisma wynika, iż młodzież chce posprzątać panujący na świecie i w państwie chaos i bałagan. Na uczelni na szczęście jest wszystko w porządku...

Życzymy szanownej młodzieży, aby z tych satyryczno - poetyckich prób odrodziły się nam po ponad półtora wieku "Wiadomości brukowe", które redagował w pozaprzeszłym już XIX wieku historyk, publicysta, działacz oświatowy i członek Towarzystwa Szubrawców Michał Baliński. Tym bardziej, iż w Wilnie jest straszna nuda i odrobina satyry, humoru, soli czy pieprzu jest jak najbardziej potrzebna.

Zapraszamy również na łamy "NG", aby dać światu szerszy dowód swego istnienia.

Inna rzecz, iż realizując tak ambitne plany należy pamiętać, że dystans od powyższych historycznych "Wiadomości brukowych" do brukowych wiadomości mierzy się jedynie wielkością osobistej kultury redaktorów i autorów.

A więc - powodzenia! (rk).

NG 41 (530)