Przedsiębiorczość, usługi, współpraca
"Silvija"

Już w ciągu 10 lat, bo od roku 1991, prowadzi swą działalność sklep z galanterią damską "Silvija" przy ul. Pilimo (Zawalnej) 6. Panie mogą tu nabyć torebki, kapelusze, biżuterię, parasolki, a także pantofle, buty, kostiumy i płaszcze. Mężczyźni mogą tu kupić portmonetkę bądź parasol. Wszystkie towary, które proponuje "Silvija" są sprowadzane z Polski.

Właścicielką sklepu jest pani Halina Rynkiewicz. "Silvija" jest pierwszym komisem w Wilnie, ulokowanym we własnym mieszkaniu gospodarza. Początkowo sklep mieścił się w jednym pokoju. Jednak po 2 - 3 latach coraz to zwiększająca się ilość towaru i klientów spowodowały, że na potrzeby sklepu oddano całe mieszkanie.

W 1998 roku odremontowano pomieszczenie na parterze, gdzie obecnie znajduje się sala z ubraniem, natomiast na piętrze - z obuwiem i galanterią.

Dnia 10 września 2000 roku "Silvija" otworzyła filię w centrum miasta, przy ulicy Wileńskiej 9/2. Jest to nieco mniejszy sklep, otworzony z myślą o klientach. Można tu nabyć ten sam towar, co w "Silviji", w takiej samej cenie.

W ciągu całego roku sprzedają tu obuwie sezonowe, jak też i wygodne pantofle dla kobiet biznesu. Ceny obuwia są tu niższe niż w innych sklepach Wilna. Na tę produkcję daje się najdłuższą gwarancję, bo aż 30 dni. W sklepach np. z obuwiem firm włoskich, nie ryzykują i dają maksymalną gwarancję na 14 dni.

Obecnie "Silvija" ma podpisany kontrakt z jednym z największych producentów płaszczy damskich w Polsce - Zakładem Produkcji Odzieży M.A.Kuber S.C. Jego produkcja cieszy się wielkim popytem. Przyczynia się do tego przede wszystkim dobra jakość materiałów sprowadzanych z Francji i Włoch, piękne sztuczne i naturalne kołnierze (lis, lama) oraz atrakcyjne ceny (od 299 Lt.). Przeważnie są tu sprzedawane modele klasyczne z odrobiną mody nowoczesnej. ( Ceny na tę produkcję są niższe niż w Polsce).

Innym dostawcą towaru jest firma A.Zinkiewicza z Landwarowa "Optima Vestra". Często zmienia asortyment towaru, proponując jednocześnie realne ceny. Żakiet ze spodniami można tu nabyć tylko za 89 litów.

Obsługa w sklepie jest kulturalna i na wysokim poziomie. Obcując z klientami ekspedientki nie przesadzają z uprzejmością, lecz chętnie udzielają wszelkich wskazówek i rad odnośnie towaru.

Sklep "Silvija" zaprasza w dniach pracy od godz. 10.00 do 19.00 oraz w soboty od 10.00 do 17.00. Dla stałych klientów są zniżki. Chętnym nawiązania współpracy podajemy telefon: 61 55 76.

Inf. własna

Fot. Waldemar Dowejko

NG 41 (530)