Przedsiębiorczość, usługi, współpraca
Salon "U Pawła" zaprasza

Pani Lila - współwłaścicielka salonu - w swoim zawodzie jest profesjonalistką. Pracuje ogółem około dziesięciu lat. Od sześciu lat prowadzi własny salon, wyposażony w nowy sprzęt. Salon świadczy usługi kosmetyczno - fryzjerskie.

Dla dzieci z domów opieki salon oferuje bezpłatne usługi, dla studentów usługi są o połowę tańsze. W salonie używa się jakościowych kosmetyków m.in. firm włoskich, francuskich, hiszpańskich. Przykładowo, specjalny środek "Nailtek" świetnie działa na odrost paznokci. Po miesiącu terapii paznokcie wzmacniają się i odrastają.

Salon ma stałe klientki, które zwłaszcza po makijażu, po zmianie fryzury są zadowolone ze zmiany swego wyglądu. Zmiana stylu otwiera dla nich nowy świat piękna. Zadowolenie klientów pobudza właścicieli do polepszania i urozmaicania usług.

Właściciele Lilia i Paweł stale poszukują nowych form pracy. Od 4 lat, z przerwami, w salonie organizowane są szkolenia zawodowe. Pani Lila pragnie przekazać swój profesjonalizm dla innych. Każdy tydzień przychodzi do salonu po kilka osób, by zdobyć zawód fryzjera, kosmetyczki, manikiurzysty. Są to osoby najczęściej po szkole średniej, lecz czasem nawet "po czterdziestce?. Ceny kursu zależą od okresu nauczania i od tego, czego ludzie chcą się nauczyć. Po przeszkoleniu i praktyce w salonie, uczestnicy kursu otrzymują dyplomy zatwierdzone przez Ministerstwo Oświaty i mogą być zatrudnieni w innych salonach. Zawód kosmetyczki, bądź fryzjera jest popularny, osoby z kwalifikacjami są poszukiwane na litewskim rynku pracy.

W ramach urozmaicenia szkoleń, właściciele salonu planują wyjazdy uczestników kursu do salonów o podobnym profilu w Polsce.

Kroczyć z modą - to znaczy ciągle doskonalić się w obranym zawodzie. Celem podwyższenia własnych kwalifikacji, Pani Lila wyjeżdżała na seminaria do Moskwy ,Polski, Francji. Na takich imprezach prezentowane są nowe maseczki,środki kosmetyczne, modelowane balowe fryzury, technologia modelowania pasemkowego włosów. W salonie miły, energiczny, obsługujący też po polsku kolektyw. Salon i szkoła piękna "U Pawła" do usług Państwa codziennie w godzinach od 8 - do 20.00, przy ul. Gëliř 4.

NG 42 (531)